გერმანიის საელჩოს გრანტი ბავშვთა ჰოსპისს
1992 წლიდან გერმანიამ საქართველოს 820 მილიონ ევროზე მეტი დახმარება გაუწია და ამით საქართველოს დონორთა სიაში აშშ-ის შემდეგ მეორე ადგილზეა, განვითარების სფეროში თანამშრომლობის კუთხით.
გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საელჩოს თბილისში არაერთი პროექტი განუხორციელებია სხვადასხვა მიმართულებით. გერმანიის საელჩოს საგრანტო თანხით, ბავშვთა ჰოსპისის "ციცინათელების ქვეყანა" ადაპტირებულ მიკროავტობუსს შეიძენს, რომელიც განკუთვნილი იქნება დღის ცენტრის ბავშვების ტრანსპორტირებისთვის.
ბავშვთა ჰოსპისის ერთერთ მნიშვნელოვან კომპონენტს წარმოადგენს დღის ცენტრის ფუნქციონირება, სადაც ბავშვები დილით მოდიან და საღამომდე ატარებენ დროს. ადაპტირებული მიკროავტობუსის დახმარებით, ჩვენ თავად მოვემსახურებით ყველა შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვს.

Since 1992, Germany has provided financial support of more then 820 million Euros to Georgia and is the second largest donor after the Untied States in the field of development cooperation.
Embassy of the Federal Republic of Germany in Georgia has funded numerous projects in different fields. Funding received from the Embassy enables administration of Children’s Hospice - Firefly World to buy an adapted minivan and offer transportation service to beneficiaries of the day-care unit.
Day care is an important way to expand the range of services available to hospice patients. Day care beneficiaries spend all day at the day care unit and adapted minivan will be of a great help, especially for transportation of children using wheelchairs.