მაკა ჩიჩუა და იტალიის პრეზიდენტის ქალიშვილი(პირველი ლედი) ბავშვთა ჰოსპისს ეწვივნენ
საქართველოს პირველმა ლედიმ მაკა ჩიჩუამ დღეს საქართველოში ვიზიტით მყოფი იტალიის პრეზიდენტის ქალიშვილს კლაუდია მატარელას, ბავშვთა ჰოსპისს  „ციცინათელების ქვეყანაში" უმასპინძლა.
მაკა ჩიჩუასა და კლაუდია მატარელას ჰოსპისის დირექტორმა მამუკა მახათაძემ ბიბლიოთეკა, სარეაბილიტაციო, მულტისენსორული კაბინეტი და სხვა სივრცეები დაათვალიერებინა და ცენტრის სერვისების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. ჰოსპისის დატვალიერების შემდეგ იტალიის პრეზიდენტის ქალიშვილი (პირველი ლედი) პაციენტების მშობლებს და პერსონალს გაესაუბრა.
აქ ძალიან ლამაზი გარემოა, უმნიშვნელოვანესია ის საქმე, რასაც თქვენ აკეთებთ, თქვენ მხნეობას აძლევთ ბავშვებსა და მათ მშობლებს. ასევე ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ საზოგადოების ნებისმიერ წევრს აძლევთ საშუალებას საკუთარი წვლილი შეიტანოს და გახდეს მონაწილე ამ კეთილი საქმისა",- აღნიშნა კლაუდია მატარელამ

The First Lady of Georgia, Ms. Maka Chichua hosted Ms. Laura Mattarella, the daughter of President of Italy at the Children’s Hospice - Firefly World.
Mr. Mamuka Makhatadze, the Director of Children’s Hospice showed hospice premises including library, multi-sensor room and other facilities to the guests and provided information about hospice care services. The daughter of President of Italy spoke with the parents of the beneficiaries as well as hospice personnel and remarked the importance of hospice care for children and their families.
The facility is very nice and support you provide is essential for children and their families. It is also very important that you enable every member of the society to contribute and be part of the good deed – noted Ms. Matarella. Same-day the First Lady hosted a friendly lunch for Claudia Matrela.