საქველმოქმედო აუქციონი ბავშვთა ჰოსპისისთვის
19 სექტემბერს, სასტუმრო "რუმსის" ბაღში ბავშვთა ჰოსპისის "ციცინათელების ქვეყანა" მხარდასაჭერად რიგით მესამე საქველმოქმედეო აუქციონი გაიმართა, სადაც 67 ათასი აშშ დოლარის მობილიზება მოხდა. აუქციონზე წარმოდგენილი ნამუშევრების ავტორებს შორის იყვნენ ოლეგ ტიმჩენკო, ნიკო ცეცხლაძე, სალომე რიგვავა, ნინო მორბედაძე, თუთუ კილაძე, მაკა ჯებირაშვილი და სხვები. მხატვრებმა ჰოსპისს ნამუშევრები უსასყიდლოდ გადასცეს.
"მადლობას ვუხდით ყველა კომპანიას, ორგანიზაციას, ხელოვანებს და გულშემატკივარ მოქალაქეებს, ვინც პირველივე დღიდან გვენდო და ჰოსპისის აშენებაში და განვითარებაში დაგვეხმარა. ბავშვთა ჰოსპისი არის ერთერთი ყველაზე წარმატებული შემთხვევა, როცა სამოქალაქო სექტორმა, ბიზნესმა და პრეზიდენტმა ერთად შექმნეს ადგილი, სადაც უკურნებელი დაავადების მქონე ბავშვები და მათი მშობლები თავს ყველაზე დაცულებად გრძნობენ"- ქეთი ხუციშვილი, ფონდი "ღია საზოგადოება-საქართველო".
ბავშვთა ჰოსპისი "ციცინათელების ქვეყანა" 2017 წელს გაიხსნა. ჰოსპისის შექმნაზე მუშაობა ფონდმა 2013 წელს ავშვთა პალიატიური მზრუნველობის საჭიროების შესახებ კვლევის ჩატარებების შემდეგ დაიწყო. კვლევის შედეგების მიხედვით, პალიატიური მზრუნველობის მომსახურება საქართველოში წელიწადში 840 ბავშვს ესაჭიროება. აქედან, 30-მდე ბავშვს ჰოსპისური მზრუნველობა, რაც გულისხმობს სტაციონარული პალიატიურ მზრუნველობას ჰოსპისში.
სტაციონარის პარალელურად ფუნქციონირებს დღის ცენტრი და შინ ზრუნვის მომსახურება. "ციცინათელების ქვეყანაში" ყველა სახის მომსახურება უფასოა.
ჰოსპისი მხოლოდ კერძო შემოწირულობებით არსებობს. ფუნქციონირებისთვის საჭიროა წლიური ბიუჯეტი მინიმუმ 500 ათასი ლარია

Charity Auction for Childrens Hospice
On September 19, the third charity auction in support of children's hospice "Firefly World" was held in the garden of Rooms Hotel, raising $67 000. Among the artists, whose works were presented at the auction were Oleg Timchenko, Niko Tsetskhladze, Salome Rigvava, Nino Morbedadze, Tutu Kiladze, Maka Jebirashvili and others. The artist provided their artwork to the hospice for free.
"We wish to thank all the companies, organizations, artists and regular citizens who trusted us from the very first day and helped us build and develop the hospice. The children's hospice is one of the most successful cases when the civil sector, the business, and the President have come together to create a place where children with incurable diseases and their parents feel most protected" - Keti Khutsishvili, "Open Society Georgia" Foundation.
Children's hospice "Firefly World" opened in 2017. The Foundation began working on the creation of a hospice in 2013 after conduction a survey on palliative care needs of children. According to the survey results, every year 840 children in Georgia need palliative care. Of these, up to 30 children require hospice care, which means inpatient palliative care in a hospice.
Along with inpatient care, there are also a daycare center and home care services at the Hospice. All the services at the "Firefly World" are free of charge.
Hospice in funded only through private donations. The minimum annual budget required for its operation is 500 000 GEL.