2020 წლის 1 ოქტომბრიდან, საქართველოს ღია საზოგადოების ფონდთან თანამშრომლობით და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს დაფინანსებით, პალიატიური მზრუნველობის საჭიროების მქონე ბავშვებისთვის საგანმანათლებლო სერვისების მიწოდება დაიწყო.
პირველი გაკვეთილები ბავშვთა ჰოსპის „ციცინათელების ქვეყანაში" დაიწყო, სადაც ქალაქ თბილისის №198 საჯარო სკოლის სპეციალური განათლების პედაგოგები, ბავშვებს და მოზარდებს საგანმანათლებლო სერვისებს აწვდიან.
პროექტის მიზანია პალიატიური მზრუნველობის საჭიროების ბავშვებისთვის მოხდეს განათლების ხელმისაწვდომობის ხელშეყობა და საგანმანათლებლო სერვისების მიწოდება.
იმისთვის, რომ არცერთი ბავშვი არ დარჩეს განათლების მიღმა, სისტემატიური სერვისების დახმარებით და მრავალფეროვანი განთვირთვის,სპეციალური გაკვეთილების საშუალებით მოხდება განათლების ხელშეწყობა. სწავლებას ახორციელებს სპეციალურად შერჩეული სპეციალისტების გუნდი (ფსიქოლოგი, მუსიკის თერაპევტი, თამაშისთერაპევტი, ართტ-თერაპევტი და ქცევის ტერაპევტი) როგორც ჯგუფურად, ასევე ინდივიდუალური გეგმის მიხედვით, ბავშვის საჭიროებიდან გამომდინარე.
პალიატიური ბავშვებისთვის საგანამნათლებლო მომსახურებას სწავლების გარდა, დამატებითი ეფექტი უნდა ჰქონდეს,რისთვისაც გაკვეთილები აწყობილი იქნება თამაშების თერაპიაზე სხვადასხვა სათამაშოების და თოჯინების გამოყენებით, რომელიც ბუნებრივი თვითგამოხატვის, ემოციების გაზიარების პროცესია; ასევე არტთერაპიაზე - ხატვის, ძერწვისა და აპლიკაციების ტექნიკის გამოყენებით და დრამატული იმპროვიზაციით,რაც მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს ფანტაზიის განვითარებას და დამშვიდებას.
მუსიკის თერაპიას ასევე წამყვანი როლი დაეთმობა, რომელიც მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს დადებითი ემოციების წინ წამოწევას და ემოციების მართვას.

From October 1, 2020, providing the educational services for children in need of palliative care began in cooperation with the Open Society Georgia Foundation and with funding of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia.
The first lesson was held at the children’s hospice Firefly World, where special education teachers from Tbilisi Public School #198 provide educational services to children and adolescents.
The project promotes inclusion of children in need of palliative care in the educational process, both in groups and individually, through specially designed lessons.
In order to ensure no child is left out of education, comprehensive services and various developmental activities will take place. The teaching process is led by a multidisciplinary group that consists of: psychologist, a music therapist, a game therapist, an art therapist and a behavior therapist both in groups and individually depending on the needs of a child.
Educational services for children who need palliative care should have additional effect in addition to teaching, play therapy using various toys and dolls can play an important role in the educational process of children in palliative care, which is a process of natural self-expression and sharing of emotions. Also during art therapy - drawing, sculpting and appliqué techniques and dramatic improvisation, greatly contribute to development of imagination and calming the child.
Special attention will be devoted to music therapy, which significantly contributes to the promotion of positive attitude and management of emotions.